ABOUT PROJECT (and about me) CZ

Zvědavá opice je internetový portál, který si dal za úkol zmapovat co největší část živočišné říše.

Za počátek všeho beru 6. dubna 2014, kdy jsem se poprvé vydal na foceni do zoo a koupil si permanentku na Lešnou. Zoo i zvířata mne sice bavily i dřív, ale ne až tak cíleně. Od té doby se mi hromadily fotky a přemýšlel jsem co s nimi.

V polovině roku 2015 vznikl nápad na internetovou galerii ONE ANIMAL EVERY DAY, která byla spuštěná 1. 1. 2016 a od té doby každý den ukazuje jeden živočišný druh. Jelikož je na světě už objeveno přibližně 1.292.035 druhů živočichů a 297.326 druhů rostlin, přičemž podle nejnovějších odhadů dalších 7,5 milionu druhů živočichů na své objevení teprve čeká, nemělo by se stát, že by tento projekt skončil. Teoreticky by všechny dosud objevené druhy měly vystačit na více než 3500 let.

Na tuto galerii navazuje internetová encyklopedie EXTANT, ve které jsou o jednotlivých zvířatech obsáhlejší informace, včetně zajímavostí ze světa zvířat a spousty fotografií. U zvířat nechybí informace o jejich chovu v zoologických zahradách.

Trojici doplňuje ZOONE, což je malý průvodce po našich i zahraničních zoologických zahradách a dalších zařízeních a místech, kde můžete obdivovat rozmanitost nejen zvířecí říše. Na stránce se vedle faktů, jako je kontakt nebo otevírací doba, objeví i recenze a fotografie z návštěv.

Na stránce COLLECTION zase můžete najít sběratelské předměty s mými fotkami a logem tohoto projektu. Nejedná se o e-shop, ale o možnost podpořit mé snažení a získat přitom drobné dárky.

 

Celý web dělám sám, fotky si fotím, grafiku si vytvářím, ale pokud by se někdo chtěl připojit, určitě by se našel způsob.

 

Je třeba se o svět zvířat zajímat, vždyť každý rok vinou člověka zmizí z povrchu planety Země několik druhů. Bez zvířat by se z pánů tvorstva stali páni ničeho. Snad vám tento portál ukáže krásu zvířecího světa.

 

A nezapomeňte, den zvířat nemusí být jenom 4. 10. (World Animal Day).

 

Josef Válek

Publish anything from this site is rude.

C in circle © 2020 Josef Válek

Web version 2.2.1 (2020-06-05)